Żibrid, 29.04.2023

W sobotę 29 kwietnia 2023 kilku członków naszego Klubu (Zosia, Halinka, Krzysztof i Bogdan), dołączając do wycieczki organizowanej przez PTT i prowadzonej przez kol. Jana Nogasia, wybrało się na Żibrid w Górach Strażowskich. Celem wyprawy był nie tylko Żibrid ale również możliwość spotkania się z naszymi przyjaciółmi z KST z Żyliny.
Wyjście rozpoczęliśmy w miejscowości Jasenove i po ok. 2h osiągnęliśmy szczyt. Po obejrzeniu widoków ze szczytu nasze zejście prowadziło do miejscowości Lietavska Svinna przez urokliwe miejsce obok skały Budzogan.
Z Lietavskiej Svinnej chętni poszli (niestety już w deszczu) na Hrad Lietava. Po zwiedzeniu odbudowywanego zamku zeszliśmy do oczekującego busa i wróciliśmy do Bielska-Białej.

Bogdan B.