Spotkanie KTW z KST 21-23.11. 2014 r.

W dniach 21-23.11.2014 r. członkowie i sympatycy Klubu Turystyki Wysokogórskiej spotkali się z naszymi słowackimi, dobrymi znajomymi z Klubu Slovenskich Turistov z Żyliny. Miejscom zakwaterowania był Żywiec, a program przewidywał wycieczkę górską, oraz pokazanie gościom miasta. W piątek wieczorem przywitaliśmy naszych gości, a zawitali do nas: Jano, Štefan, Peter, Anton, Helenka, Danka, Milada, Lýdia, Darinka i Majka. Po pysznej kolacji, ustaliliśmy plan następnego dnia i udaliśmy się na spoczynek. W sobotę wspólnie wyruszyliśmy w góry Beskidu Małego, szlak prowadził na górę Kiczerę, potem na Żar i do przystani nad Jeziorem Żywieckim. W drugiej części dnia mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Browaru w Żywcu, a wieczorem spotkać się na wspólnej biesiadzie. Czas szybko mijał na degustacjach polskich i słowackich przysmaków, wspominaniach kto i gdzie był w górach, oraz na snuciu planów jakie szczyty czekaja nas w nadchodzących miesiącach. Tak dobrze się gawędziło, że ustalano, że kolejne spotkanie turystyczne musi się odbyć wkrótce, tym razem na Słowacji w Małej Fatrze. Nastepnego dnia pokazaliśmy słowackim kolegom i koleżankom slajdy z wyjazdu w Dolomity, a następnie zwiedziliśmy miasto Żywiec. Spacerowaliśmy zabytkową starówką (Rynek, Stary i Nowy Zamek, Park i Domek Chiński), a na koniec usiedliśmy w Browarze Krajcar, by raz jeszcze wspólnie pogawędzić. Pożegnaliśmy naszych słowackich gości, usłyszeliśmy miłe słowa podziękowania za gościnę i tak jak to zostało ustalone, już planujemy kolejne spotkanie turystyczne na Słowacji.