Spotkanie w plenerze 16.06.2023

16.06.23 wypadło w piątek a dniem, w którym odbywają się nasze klubowe spotkania jest czwartek. No więc co robimy? Połączywszy spotkanie klubowe z zaległą tradycyjną, "zielonoświątkową jajecznicą" jedziemy w plener. W ubiegłym roku piknik był w Zwardoniu a tym razem wybór padł na sympatyczną miejscówkę  w Cygańskim Lesie tzw. "Pod skocznią"  Umówionym autobusem kilka osób dociera spacerkiem przez las. Po przybyciu na miejsce okazało się że niezawodne w tym temacie, Basia i Jadzia M. już wszystko ogarniają. Drewniane stoły nakryte białymi serwetkami, talerzyki, sztućce... wszystko przygotowane. Za to zaangażowanie szacunek i brawo szanowne koleżanki.
Reszta ekipy już też dotarła i cała nasza grupa 11 os. plus 2 sympatyczne czworonogi Nuka i Maks, wygodnie się rozsiedliśmy. Oj pyszności to nam nie brakowało jajecznica, którą jak zawsze mistrzowsko przygotowują Basia z Jadzią to istne, "niebo w gębie " Było pyszne ciasto, chlebek swojski i smalec a te smakołyki wyszły z rąk Zosi, szanownej małżonki prezesowej. Jeszcze kiełbaski, kaszanki, ciasteczka, nawet rybka prosto z Norwegii za sprawą Adasia, gościła na stole. Ojjjj...czego tam nie było chyba tylko ptasiego mleczka brakowało, nawet pieski co chwilkę  ochoczo coś podjadały. Nasze kubełki smakowe szalały a my zadowoleni delektowaliśmy się tym spotkaniem. Pogoda dopisała, atmosfera cudowna ale kiedyś trzeba zakończyć posiedzenie, uporządkować miejsce i ruszyć w stronę przystanku. Żegnamy się, dziękujemy serdecznie i do następnego spotkania.

Jadzia L.